top of page

Kurz meditací
 

Spirituální praxe jógy

Systém kriya jógy je odlišný od jiných jógových přístupů, využívá enormního uvolnění těla a potažmo mysli a tím spontánního překlenutí ze stavu relaxace přes stav koncentrace do stavu meditace.

Tento unikátní kurz výukových videí vás provede krok za krokem od úplných začátků tříbení pozornosti a uvolňování jak těla, tak mysli, až po techniky uvádějící adepta do hlubších a velmi koncentrovaných stavů mysli. Z koncentračních technik jmenujme např. anuloma viloma a prána šudhi, agočari mudra, šambaví mudra, trátak, džapa, Om čanting aj. Nejen, že se adept techniky naučí, ale ví, jak je smysluplně použít.

 

Koncentračním/meditačním technikám předchází smysluplná pránájámická praxe (ovládání své vitální energie pomocí dechu).

Jak je kurz sestaven
 

kurz meditací upoutávka.png

Hlavní video

vedená meditace

v délce 1-1.5 hod

Doplňková videa

rozšíření tématu

12 přehledných lekcí 

délka lekce 1 - 1.5 hod

a další videa a poslechy prohlubující témata

celkem 25 hod pránájámy a meditačních technik

Systém krija jógy vede adepta do hlubších stavů relaxace, tak hlubokých, že se v nich koncentrace stává spontánní aktivitou. Ta vede postupně k rozšířenému vědomí, k transcendenci. Schopnost meditovat tak není pouhým přáním někde vzdáleným v daleké budoucnosti, ale životní realitou, která nastává po poměrně krátkém čase pravidelné praxe. Na rozdíl od dalších systémů jógy, krija jóga vede adepta k meditaci skrze stavy uvolnění a využívá principu pohybující se mysli. Adept pak není zklamán z opakovaných neúspěchů v pokusech o meditaci, ale naopak shledává, že se v meditaci nachází.

Jak probíhá lekce
 

Úvodní zklidnění

nadi shodhana ukazka na web.jpg

Pránájáma

tartaka ukazka.jpg

koncentrační technika, např. trátak

meditativní stav

Pro osoby s těžšími prychickými onemocněními (schizofrenie, halucinace, bludy) jsou meditace nejspíše nedostupné U osob s únavovým syndromem jsou doopravdy klíčem k uzdravení.
Chytrý postup - nejprve svou energii regulujete pomocí techniky pránájámy a ihned poté využíváte techniku koncentrační. 
Video kurz je přístupný po neomezený čas. K lekcím a všem videím se můžete kdykoliv opakovaně vracet.
Princip spotnánního překlenutí z relaxace do meditativního stavu je pro západního člověka s turbulentní myslí moudrým postupem a účinnou, fungující metodou. Vyhnete se stresu, napětí a nezdaru.
Udržujeme s vámi kontakt, kdykoliv nám napište a ptejte se. Nevíte, zdali je kurz pro vás vhodný? Napište nám.

Zdarma

celkem 25 hod školy meditací

bottom of page